Když jehlu, tak od osvědčeného výrobce

V současnosti se může mnohým lidem zdát, že gramofony již nemají na scéně audio systémů žádné místo. To však není tak zcela pravda, o čemž svědčí stále se rozšiřující sortiment různých doplňků, vylepšení či samotných gramofonů. Pokud patříte mezi posluchače, kteří si na kvalitě zvuku opravdu potrpí, pak se určitě zařazujete mezi takzvané audiofily. Pro takové osoby je mimořádně důležitá kvalita nahrávek, kterou si pouští, a proto takový člověk udělá všechno pro to, aby měl k dispozici to nejlepší.

gramofon

Dejte si záležet na výběru sortimentu

Abyste mohli poslouchat skutečně kvalitní nahrávky, budete potřebovat všechny součásti gramofonu co nejkvalitnější. Proto můžete začít u jehly. Pro mnohé nejméně potřebná součást tohoto zařízení, ve skutečnosti věc, bez které by to zkrátka nešlo. Taková jehla do gramofonu navíc může být velmi drahá. Pokud byste se podívali do samotného sortimentu, zjistíte, že nejde o nikterak levnou záležitost. Proto je důležité pečlivé vybrat si nejenom samotný produkt, ale ještě předtím sortiment, ve kterém si výsledný produkt pořídíte.

Výběr nemusí být zrovna jednoduchý

Myslíte si, že stačí vybírat podle ceny? Vyberete zlatou střední cestu s tím, že to pro vás bude znamenat to nejlepší? Pokud ano, měli byste vědět, že v této oblasti se nejede podle cen, ale podle toho, co reálně potřebujete. Někdy ro rozhodně nemusí být ten nejdražší produkt, který v sortimentu najdete. Proto byste měli umět pečlivě usuzovat, zdali je vaše zařízení vhodné pro ty nejdražší prvky nebo byste se měli poohlédnout po něčem základnějším.

gramofonová jehla

Proč byste si měli dávat záležet na výběru jehly?

–          Ovlivňuje kvalitu vstupujícího signálu
–          Při dlouhodobějším používání může nekvalitní produkt poškodit desku
–          Nekvalitní konstrukce jehly znamená její menší životnost
–          Osvědčený výrobce vám garantuje kvalitu, a to velmi dlouhou zárukou