Převážet s sebou v letních měsících jídlo bývá celkem rizikovou záležitostí. Bez kvalitní cestovní ledničky se proto neobejdeme. I dnes se spousta rodin vydává třeba do kempu, nebo na chatu, ale i na dovolené do dalekých destinací, kdy tráví v autě třeba i šestnáct hodin a uchovat si po celou dobu potraviny čerstvé a chlazené by byl bez ledničky problém.
obsah mrazničky.jpg
Jak správně vybrat
Cestovní ledničky nejsou nijak složitým zařízením, i přesto je potřeba zaměřit se na určité parametry a dát si při výběru pozor.
Určitě je vhodné mít přehled o tom, co současný trh nabízí. Chcete-li skutečně lednici, nepleťte si ji s termotaškou. Ta vám sice také uchová svačinku v chladu, ale jen po krátkou dobu. Cestovní lednička je elektrospotřebič, který je určen k cestování, snadnému přenášení a zapojení téměř kdekoliv, hlavně tedy v autě.
Tento chladicí box může být v různých velikostních provedeních. Od zhruba šestilitrových až po stolitrové. Nejčastější volbou je jakýsi zlatý střed, tedy okolo třiceti litrů. Zde uchováte jak potraviny, tak i nápoje v požadované teplotě. Výhodou je napájení jak na 230V, tak i na 12V, což oceníte především při dlouhých jízdách v autě. Pozor však na dlouhé zastávky, při nichž je potřeba spotřebič odpojit, aby nám nevysál celou autobaterii. Není potřeba se obávat, potraviny jsou dostatečně izolovány, nachlazená teplota by tak měla nějaký čas vydržet.
cestovní lednice.png
Kdo chce mít jistotu, vyplatí se zakoupit ještě mrazící kostky, což jsou plastové destičky naplněny mrazicí kapalinou, které před cestou vytáhneme z mrazáku a vložíme k potravinám do lednice, zajistí tak její rychlejší nachlazení, ale i udržení delší teploty po jejím odpojení ze sítě.
Oblíbené cestovní ledničky seženeme za cenu již něco málo přes tisíc korun. Jsou vybaveny praktickým madlem na přenášení, některé i popruhem. Pokud máte ubytování kupříkladu v hotelu, který není vybaven minibarem, nebo máte pokoj bez kuchyňky, pak se lednička zejména v létě skutečně hodí. Můžete si ji pak s sebou vzít třeba k vodě a budete tak mít jistotu, že se vám svačina během letních radovánek nezkazí.