Asi každý zaměstnavatel si několikrát kladl otázku, zda dělá svým zaměstnancům příjemné pracovní prostředí a jak jim právě toto prostředí vytvořit. Vy je pro svůj chod společnosti potřebujete a oni zase potřebují vás, jakožto nástrojem k finančním prostředkům, které potřebují pro sebe a svojí rodinu.
telefon u počítače
Na co si však dát pozor? Odpověď je jasná, naslouchejte a , vyplatí se vám to. Vkládáte do nich mnoho času, ale také financí v podobě různých školení a kurzů, kde si mohou své znalosti a vědomosti ještě více prohloubit. Pak se ale také může stát, že váš zaměstnanec odejde ke konkurenční firmě. Tím, že budete vkládat čas a peníze do svých zaměstnanců to ale nekončí. Musíte mu poskytovat i další benefity, aby vám takto proškolený a zapracovaný zaměstnanec neutekl právě konkurenci, který slízne tu pomyslnou smetánku právě v oblasti praxe a vzdělání.
muž u počítače
Jaké další benefity můžete svým zaměstnancům poskytnout? Jedná se například o:
– Příspěvek na stravování, v podobě stravenek,
– Mobilní telefon, notebook či služební auto, které mohou využívat i pro své soukromé účely (za zvýhodněných podmínek),
– Týden dovolené navíc,
– Firemní akce, večírky, teambuildingy,
– Příspěvek na vzdělávání nebo penzijní připojištění,
– Podíl na zisku,
– Dobré platové podmínky, případně možnost růstu,
– Odměny, bonusy, prémie,
– A mnoho dalšího.
Důležité je se svými zaměstnanci komunikovat a zjistit, jaké jsou jejich potřeby. Každý zaměstnanec dá přednost jiným benefitům. Rozhodně toto není jediné. Je nutné také dbát na to, aby zaměstnanci měli dobré pracovní prostředí, a měli k dispozici všechny prostředky, které zajišťují bezproblémový chod jejich práce. A to od samotného příchodu bran do společnosti až odchodem domů. Důležité je také zajištění prostor, kam si mohou zaměstnanci uložit své osobní věci. Tomu mohou napomoci plechové šatní skříně, které jsou ideální volbou pro každé zaměstnání.