Existence tažného zařízení otevírá netušené možnosti, o nichž někteří lidé neví, anebo si je prozatím neuvědomují. Mít kouli za autem je obrovská výhoda zejména pro toho, kdo se snaží jít vlastní cestou a nespoléhat se příliš na okolní svět. Jistě, že je důležité mít při ruce spolehlivé přátele, ale ne vždy to vyjde a tak je vždy lepší mít jistotu v sobě samém.

přeprava koní

Stěhování – stěhovací firma vás klidně přestěhuje na klíč, ale také za to slušně zaplatíte. Kdo je relativně zdravý a v dobré fyzické kondici, může tímto způsobem značně ušetřit. Stěhování s pronajatým přívěsným vozíkem se dá zvládnout ve dvou nebo ve třech lidech celkem bez problémů.

Nákupy stavebnin a větších předmětů – nakupujete rádi ve stavebninách, v hobby marketech a v prodejnách průmyslového zboží? A chcete si vše dopravit domů po vlastní ose? Některé obchody pronajímají přívěsné vozíky a s tažným zařízením na VW Touran snadno přepravíte v podstatě cokoli, co se na vozík vejde.

přívěsný vozík

Přeprava koní – majitelé koní se bez vozidla s tažným zařízením neobejdou, přeprava koní ne různé akce se provádí prostřednictvím speciálních vozíků, pouze je nutné dbát na povolenou nosnost, kterou smíte za vozidlem vézt. Pamatujte na to, že hmotnost koně se nejčastěji pohybuje v rozmezí mezi čtyřmi sty kilogramy a jednou tunou.

Vodáctví – kdo rád jezdí na vodu, může si lodě pronajmout v půjčovně, ovšem jsou lidé, kteří mají raději lodě vlastní a také si je sami převáží. Jsou tak naprosto nezávislí a mohou velmi pružně cestovat z místa na místo a měnit podle podmínek svá stanoviště a říční toky.

Karavany – tažné zařízení je také velmi často využíváno i pro jízdu s obytným karavanem. Můžete se s ním pustit třeba k pobřeží Jadranu, anebo zamířit do hor, například do některého z kempů ve Vysokých Tatrách, odkud je na horský masiv nádherný výhled.