Zdálo by se, pokud tedy máme věřit reklamám, že dnes existují výživové doplňky prakticky na všechny neduhy. Mnohé z nich jsou, ačkoliv to není z pochopitelných důvodů explicitně řečeno, prezentováno prakticky jako léky. Tomu napomáhá i to, že jsou prodávány hlavně v lékárnách.

Otázkou však je, zda jsou skutečně tak účinné, jak tvrdí. Přeci jen, stačí si vzít doplňky na artrózu. Ty jsou velmi prodávané, a není divu. Právě artróza především kolenních a kyčelních kloubů je problém, který trápí ve stáří mnoho lidí. A vzhledem k tomu, jak bolestivá a omezující je, je jen pochopitelné, že se lidé snaží vyzkoušet prakticky jakoukoliv možnost, jak se jí zbavit.

doplnky1

Problém je, že současná medicína příliš pomoci neumí. Pouze kompletní náhradou daného kloubu, a to je až to poslední možné řešení, ke kterému se přistupuje až ve značně pokročilém stádiu. Navíc to sama o sobě není lehká operace.

Avšak zdálo by se, že by to problém být neměl. Přeci existuje tolik přípravků, které nám mohou pomoci! To však otvírá otázku, jaká je ve skutečnosti účinnost a kvalita výživových doplňků. Skutečně dělají to, co slibují?

Popravdě řečeno, jen málokdy. Jistě, obsahují veškeré deklarované účinné látky, vitamíny a minerály. Avšak schopnost jejich vstřebání je oproti klasické stravě velmi nízká. Stačí si vzít právě doplňky pro prevenci artrózy. Ty obsahují mimo jiné kolagen, tedy to, co nám při ní chybí. Avšak v této formě jej tělo příliš nevyužije. Popravdě, lepší prevencí bude klasická želatina, například ve formě gumových medvídků.

doplnky2

V naprosté většině případů se tedy jedná o produkty, které sice nějaký účinek mají, avšak ten je ve většině případů minimální. Jde tedy obvykle pouze o snahu podnikatelů vydělat na důvěřivých lidech, kteří chtějí snadné řešení svých zdravotních problémů.

Proto, pokud nějaký máte, se raději poraďte s lékařem. Ten vám doporučí přípravky, které jsou skutečně účinné a opravdu vám pomohou. A často jsou i levnější.