Forma vytápění je mimořádně důležitá otázka, kterou bychom měli vyřešit ještě na etapě výstavby domu.

Zohlednit přitom musíme nejen technickou a ekologickou stránku, ale také náklady na celou investici. Mezi nejoblíbenější řešení patří plynové topení, které má mnoho zastánců. Tato topná metoda zaručuje pohodlí, a přitom neznečišťuje životní prostředí tak, jako kotel na uhlí. Je také levnější než elektrické topení. Proto po plynovém topení sahá stále více zákazníků.

Plynové topení náklady

Plynové topení je oceňováno nejen pro pohodlí používání, ale také pro jeho nízké náklady na provoz. Je to také ekologická alternativa k uhlí, které vytváří masivní uhlíkovou stopu a generuje vysoké emise. Navíc cena této suroviny neustále roste, proto stále více lidí se rozhoduje pro změnu topného systému v domácnosti.

plyn

Plynové topení si získává stále nové přívržence. Avšak dříve, než se pro toto řešení rozhodnete, měli byste poznat celkové náklady na zřízení tohoto typu topného systému. Oblíbené je vytápění se zásobníkem na plyn, které nevyžaduje přístup k distribuční síti. V tomto případě náklady nejsou vysoké. Do celkové částky se zahrne nejen cena zásobníku, ale také plynového kotle.

Cena plynového topení – náklady na topný systém a průměrná roční spotřeba plynu

Pokud plánujete montáž centrálního topení s plynovým kotlem na zkapalněný plyn a se zásobníkem vedle domu, musíte zohlednit nejen cenu samotných prvků systému, ale také náklady na práci. Pokud chcete dostat osobní nabídku na instalaci nebo dodávku plynu, kontaktujte nás telefonicky nebo zanechte Vaši otázku ve formuláři: www.flaga.cz.

Odhadovaná spotřeba plynu v přepočtu na m² obytného prostoru se pohybuje v rozsahu 100 – 160 kWh za rok. Přesný výpočet ročních nákladů na plynové topení vyžaduje zohlednění aktuální ceny za 1 kWh této suroviny a výměru, jaká se bude vytápět. Cena plynu může každým rokem stoupat, nicméně bude to stále mnohem více ekologické a výhodné řešení než uhlí.