V každém zdravém jídelníčku musí být zastoupeny tři základní makroživiny a tím jsou sacharidy, tuky a bílkoviny. U sacharidů a tuků si spíš dáváme pozor, aby jejich denní hodnota nebyla snadno překročena, ale u bílkovin je to někdy tak, že už nevíme co sníst, aby daná hodnota byla splněna. Jako výbornou alternativou je právě proteinový nápoj. Podívejme se tedy společně na to, co takový doplněk každého „fitnessáka“, vlastně obsahuje a jaký má uzdravující účinek pro naše vlasy, pleť a nehty.
fitness ve dvou
Syrovátkový protein
Bílkoviny jsou považovány za hlavním stavebním kamenem všech buněk. Takže pokud dostáváme do těla potřebné množství, začnou se obnovovat buňky v celém našem těle. Což znamená zvýšený růst vlasů a jejich uzdravení. Výsledkem jsou potom zdravé, krásně a hlavně pro mnoho žen, vysněné dlouhé kadeře.  Příjmem proteinu se obnovují i další naše buňky, u kterých ve výsledku můžeme pozorovat zdravou, čistou a vypnutou pleť.
dlouhé růžové vlasy
Sušený vaječný bílek
Zde jde hlavně o přítomnost riboflavinu, přezdívaného jako vitamín krásy. Má neuvěřitelně příznivý vliv na léčbu vypadávání vlasů, lámaní nehtů a hlavně kožních potíží jako je například akné. Tento vitamín ocení také ženy užívající antikoncepci.

Aminokyseliny
Jsou stavebními kameny vlasových vláken. Například arginin účinně stimuluje růst vlasového kořínku a vede ke zlepšení prokrvení v jeho oblasti.  Aminokyseliny mají blahodárný účinek také na pleť a nehty. Jsou velmi používané do receptur kosmetiky a to například masek, krému a různých sér, hlavně pro jejich silné hydratační účinky. Aminokyseliny také skvěle podporují účinek vitamínů a minerálů.
food-fotografování
Pokud tedy váš jídelníček nesplňuje daný příjem bílkovin, aminokyselin a potřebných vitamínů, je skvělým řešením zapojit do vašeho jídelníčku také proteinový nápoj, například jako výbornou svačinku. Určitě si vybere každý z vás i ti nejmlsnější. Nynější nabídka je opravdu široká, můžete si vybrat z mnoha příchutí, složení, ale také variant výraznosti sladkosti a chuti. Nemusíme vždy nápoj jen vypít, existuje mnoho dalších receptů a triků. Můžeme si například z proteinu udělat zmrzlinu, bábovku, koláč, palačinky, ochutit tvaroh a mnoho dalších zajímavých receptů.