Někdo má štěstí a bydlí ve zděných domech nebo starých staveních se silnými zdmi, kde je v zimě i v létě stejná stabilní teplota a pokud si tam otevřenými okny nepustíme horko z venku, můžeme se příjemně ochladit.
nastavení klimatizace

Velká část obyvatel bydlí ale na sídlištích v panelových domech a tam se stávají horké letní dny peklem. Nejenže musíte nějak přežít den, ale ani v noci se nevyspíte, protože teplota ve městech příliš neklesá a rozpálený beton sálá teplo i v noci. Někdo vsadí na ventilátor, které pak bývají v letních měsících beznadějně vyprodané, a jiný dá na klimatizaci. Ventilátor dělá ale určitý hluk a spát vedle něj, když je zapnutý, moc příjemné není. Hodí se spíše do kanceláří nebo pracoven, kde nepobýváte celý den. Odpůrci klimatizací zase tvrdí, že z ní může člověk onemocnět, a že vypadá na zdech domů velmi nevzhledně. To je sice obojí pravda, ale musíte se ji nejprve naučit správně používat a nastavit a pak také umístit někam, kde nebude tak na očích a rušit celkový vzhled domu. Pokud o klimatizaci přemýšlíte a také máte již po krk letních veder, tak se neváhejte obrátit na firmu, kde Vám poradí a vyjdou vstříc .

Dalším peklem se může v létě stát cesta autem. Naštěstí má většina z nich dnes také klimatizaci, obvykle rovnou v základní ceně. Liší se jen její úroveň. Auta bez klimatizace poznáte bezpečně, jejich řidiči jezdí se staženými okénky. Nebo si ideálně rovnou pořídit kabriolet a užívat si vítr ve vlasech.
klimatizace v autě

Klimatizace v autě je určitě více nebezpečná, co se onemocnění týče, než klimatizace domácí. Sedíme blízko ofukovačů a v létě často nedokážeme správně nastavit teplotu vzduchu. Jakmile je venku kolem čtyřicítky a my máme teplotu na 22°C, tak je jasné, že nás angína nebo něco podobného nemine. Proto opatrně a s rozumem!