Proč zrovna Cool Blue Intense

Atraktivní design – atraktivní vzhled je zpravidla tím prvním lákadlem, které řidiče navnadí zakoupit tyto autožárovky alespoň na odzkoušení. Pak se ovšem stává, že ve světlometech zůstanou natrvalo. Proč tomu tak je? Za prvé výrazně napodobují xenonové výbojky namodralým nádechem osvitu a vytváří úplně jiný dojem, než u běžných halogenových žárovek. To však není vše.

světla aut

Teplota chromatičnosti – většina halogenových žárovek tohoto typu svítí teplým odstínem bílého světla přibližně 3000 K. Tato barva je však vhodná spíše pro veřejné osvětlení, kde nepůsobí rušivě, ale naopak relaxačně. Navozuje příjemný stav uvolnění, snižuje pozornost a připravuje organismus do nadcházející spánkové fáze. To však za volantem může způsobit mikrospánek a snížené reakce. Výrobek Cool Blue Intense má teplotu chromatičnosti 4000 K, tedy výrazně chladnější barvu, která naopak zvyšuje bdělost a ostražitost.

přední světlo

Bezpečnost provozu na silnici – v dnešní době se klade velmi silný důraz na technické prohlídky vozidel. Každé dva roky musí majitelé vozů povinně absolvovat tzv. kontrolní den“, který prověří způsobilost. Obdržíte červenou nálepku na registrační značku a tím to končí. Tato procedura je rok od roku přísnější, přitom špatný technický stav vozidel byl odjakživa a je stále příčinou dopravních nehod jen v nepatrné míře, řádově v desetinách procent. Největší objem nehod zaviní přímo řidiči svými chybami a mezi ně se také řadí špatná viditelnost. Tu způsobují jednak okolnosti (sněhová vánice, silný déšť), ale především nevhodné osvětlení. Více než 80 procent vozidel jezdí s běžnými halogenovými žárovkami a ty v případě tlumených světel nejsou mnohdy dostačující k tomu, aby řidič včas zareagoval na překážku před sebou. Výrobce Osram se na tento problém zaměřil a spolu s modelem Cool Blue Intense https://www.lightpark.cz/osram-autozarov-h7-cool-blue-intense-64210cbi-55w-12v-px26d-blistr/ zařadil do svého sortimentu i Night Breaker a Silverstar, které výrazně zvyšují bezpečí účastníků silničního provozu delším světelným kuželem a jasnějším a intenzivnějším světlem.