Chorvatsko je bezesporu jedna z těch nejlepších destinací, kterou si můžete pro svou letní dovolenou vybrat. Jsou tam krásné pláže, čisté moře, příjemné klima a také milí lidé. To jsou hlavní důvody, pro které se vyplatí tam jet. Ovšem Chorvatsko, to nejsou pouze pláže, ale také horská turistika a památky. Věděli jste například, že nejzachovalejší amfiteátr z dob římského impéria leží právě v této zemi, přesněji ve městě jména Pula?
Do Chorvatska nejčastěji lidé jezdí vlastním autem nebo letecky, ale jsou i daleko jednodušší, a hlavně levnější způsoby. Při řízení auta si nedokážete užít přírodní ani architektonické dominanty, které budete po cestě míjet. O letadle ani nemluvě. Navíc benzín není zrovna zadarmo a letenky jakbysmet. Proto hodně lidí volí třetí variantu, a sice cestu autobusem

Pohodlí na jedničku

Pamatujete-li si dovolenou v Bulharsku, Maďarsku nebo v bývalé Jugoslávii, kam se běžně jezdívalo autobusem, určitě si teď ťukáte na čelo. Ano, tehdy to byly galeje, ale musíte vzít v potaz, že služby tehdejší jediné cestovní kanceláře v naší zemi, Čedoku, za moc nestály, nemluvě o kvalitě autobusů. Dnes je ale situace opravdu velmi odlišná a autobusem na dovolenou po Evropě jezdí běžně nejen Češi, ale i Němci, Francouzi a obecně Západoevropané. Samozřejmě, pouze na relativně krátké vzdálenosti, což cesta do Chorvatska rozhodně je.
město u pobřeží
Zájezdové autobusy se v současnosti mohou rovnat co se týče služeb i první třídě v dopravních letadlech. Jsou z pochopitelných důvodů pomalejší, ale alespoň vám po cestě nic podstatného z dění venku neuteče. Nemáte-li zájem sledovat památky z okénka, můžete si pustit film, surfovat po internetu nebo se na chvíli natáhnout. Místa je v moderních autobusech více než dost. Navíc se nemusíte omezovat v jídle a pití, jelikož jsou toalety k dispozici po celou dobu, tedy i při jízdě.