Filmy jsou dnes velkým fenoménem a sleduje je úplně každý. Dnešní doba nabízí spoustu možností, na které filmy se dívat. Můžeme sledovat filmy od romantického žánru až po horory. Každý si zde najde své. Na filmy se díváme sami či s přáteli, právě filmy jsou věc, která nás dokáže se spousty novými lidmi spřátelit, pokud se zajímáme o ten stejná žánr. Bohužel naopak nás stejně jako hudba může i se spousty přáteli rozhádat už jen kvůli tomu, že jeden z našich kamarádů řekl, že film, který se líbí nám, je hloupost.

vstupenky do kina

Na filmy se díváme již odmala a můžeme je vidět v podstatě všude, v televizi, dokonce i například ve škole, kde se můžeme dívat na nějaký poučný film, co by to dnes bez toho vlastně bylo? V této době již úplně každý, i ve škole pouští žákům naučné filmy, ať už jen nějaké kratší, tak i delší hodinové dokumenty.

Většina lidí se nespokojí s tím si filmy kupovat jen na DVD či se na ně koukat v televizi a zajde si na ně do kina co nejdříve, aby viděl film jako jeden z prvních a také z něj měl největší požitek, protože co si budeme namlouvat, nic se nevyrovná tomu, když sedíme v pohodlném křesle v kině s přáteli či rodinou a koukáme na film, který je promítán na velkém plátně a u toho „chroupeme“ náš oblíbený popcorn. Lepší kina dnes nabízí i tzv. předpremiéry filmů. Jedná se o úplně první promítání filmu v dané zemi či světadílu, toto promítání probíhá ještě o den dříve, než byla původně nahlášena premiéra. Předpremiéry jsou vhodné právě pro největší fanoušky daného filmu.
opona v kině

Existuje i spousta skupin, do kterých se řadí velcí fanoušci nějaké dané filmové série. V těchto skupinách si lidé mohou vyměňovat své názory o filmu, diskutovat o něm či spekulovat o nadcházejících filmech. Takovíto fanoušci se poté často sejdou na premiérách a i v převlecích za postavy z filmu jdou do kin.

Velký problém filmů je dnes pirátství na internetu. Jelikož dnes spousta lidí filmy pouze stahuje z internetu, filmy prakticky nevydělávají na DVD kopiích, tudíž se všechny výdělky musí počítat pouze z kin.