Hra Pokémon GO vyšla v roce 2006 a nejdříve nebyla v Česku k dispozici standartním způsobem. Pokud jste chtěly tuto hru hrát bylo třeba ji stáhnout z internetu a nainstalovat v telefonu.
Dnes je běžné dostupná jak pro zařízení Android, tak i pro iOS.
Hra využívá principů rozšířené reality, to znamená že aplikace kombinuje pohled herního a reálného prostředí prostřednictvím fotoaparátu. Toto vše je důvod proč se telefony velmi rychle vybíjí, proto prakticky všichni hráči doporučují pořídit si záložní napájení (power banku).
pokemon na mobilu
Začátek hry
Poté co hru nainstalujete a založíte účet tak vás čeká výběr a vytvoření herní postavy. Vytvoření postavy je prakticky stejné jako u většiny her. Po tvorbě avatara vás hra přesune do herního prostředí, které vypadá podobně jako GPS mapa. Prvním úkolem je chytit vašeho prvního pokémona. Odchyt pokémonů aspoň těch prvních je jednoduchý, ale občas se budete muset snažit i více. Pokémon se ukáže a poté co na něj kliknete objeví se vám pokémon a pokeball který je třeba hodit a trefit jím pokémona. Pro nalezení divokého pokémona je třeba chodit a sbíráte pokémony podle kréda původního seriálu „Chyť je všechny“.
Ve hře se nacházejí také „Pokéstopy“ které slouží jako záchytné body pro orientaci. U Pokéstopů lze najít pokémony a po rozkliknutí pokéstopu a jeho roztočení vám vyskáčou různé věci (itemy) jako například další pokébally, lékárničky pro pokémony, vajíčka a další.
Vajíčka ve hře slouží k získání dalších pokémonů, ale nejsou zadarmo. Pro vylíhnutí vajíčka je třeba nachodit předem definovaný počet kilometrů a to 2 km, 5 km a 10 km. Čím více je třeba nachodit kilometrů tím silnější nebo vzácnější pokémon se vylíhne.
Další, co vás může zaujmout jsou „gymy“ které jsou místem kde spolu soupeří týmy o nadvládu. Díky gymu můžete získat herní měnu kterou si jinak musíte koupit za reálné peníze. Herní měnu získáte podle času, který váš pokémon dokázal ubránit gym.
 pokemon hra
Pokémon GO je výborná hra nejen pro jednotlivce či skupinu přátel, ale i pro celou rodinu. Díky této hře už nebudete vysedávat doma, ale projdete si celé město a najdete zajímavá zákoutí.