
Bydlení ve vlastním domě nebo alespoň bytě považuji za naprosto prioritní záležitost srovnatelnou s péčí o zdraví. Ve vlastním zájmu se snažte nenaletět vypočítavým investorům, kteří chtějí přimět mnoho lidí v naší zemi k tomu, že nájemní bydlení je v západní Evropě trendem, a proto bychom se mu měli podřídit. Ve Švýcarsku využívá nájemní bydlení přes polovinu národa, ale my nejsme Švýcaři, u nás mají lidé zcela odlišný vztah k vlastnictví nemovitostí, což také prokazuje nízký zájem o nájemní bydlení. Každému, kdo se rozhodne postavit vlastní bungalov, fandím, protože vlastní střecha nad hlavou je vlastní střecha nad hlavou a navíc je bungalov velice elegantní a praktický.

Můžete si jej zařídit podle svého, nikdo vám nediktuje, jako máte mít kuchyni a podlahu v obýváku či způsob vytápění a rozmístění oken. Nikdo vás také nemůže vyhodit na ulici, byť s tříměsíční výpovědní lhůtou, když se rozhodne vám ukončit pronájem. Vylepšení bungalovu na klíč je tedy plně ve vaší režii a jen vy rozhodnete o tom, jak bude probíhat.
Zastřešená terasa. Já bych u domu měl rád zastřešenou terasu nebo alespoň pergolu. Posezení venku na zahradě mi připadá zcela přirozené, a je-li terasa součástí půdorysu domu a je krytá střechou, pak to vnímám jako ideální řešení.

Okrasné dřeviny a živý plot. Neumím si představit lepší bydlení, než je zahrada s okrasnými dřevinami a obehnaná kolem dokola živým plotem. Právě takové řešení vnímám jako ideální způsob tvorby zahrady u domu, kde se budete cítit dobře i se svými hosty a nebudete se muset stydět je na zahradu pozvat.
Vnitřní dispozice. Aby byl obytný prostor dostatečně prostorný, navrhoval bych zhotovit ve vstupní hale či předsíni vestavěnou skříň na míru. Ta může uvolnit místo v ložnici nebo v pracovně a tyto prostory zůstanou vzdušnější a budete se tu cítit mnohem lépe.