Když má člověk firmu s více než minimálním počtem vozidel, má se věru co ohánět, chce-li si svůj majetek uhlídat. Protože stačí chvilka nepozornosti a už mu utíkají peníze.

kamaz

Jeden z jeho řidičů se dejme tomu tváří, že jede odvést práci do sousedního města, ale jakmile zmizí z dohledu, už odbočuje z vytýčené trasy a míří na nějakou fušku, kde si s pomocí firemní techniky přilepší do své, tedy nefiremní kapsy.
Druhý z řidičů se zase tváří, že tankuje palivo do služebního auta, ale ve skutečnosti teče nafta či benzín „omylem“ přímo do nádrže jeho vlastního vozu či kanystru.

Další ze zaměstnanců by měl dejme tomu bagrovat na stavbě, ale jeho stroj se ani nepohne. Nemůže se hýbat, když jeho obsluha pospává opodál v trávě a nějaká práce je jí šumafuk. Protože to přece nikdo nevidí.
A další zaměstnanci? Kdo ví, co ti vlastně vyspekulovali, jen aby se nepředřeli a nejlépe z toho ještě něco vytěžili sami pro sebe?
Nemusí tomu tak pochopitelně být, ale často tomu tak bývá. Protože šéf je vesměs cizí člověk, podnik je cizím majetkem a „z cizího krev neteče“. A na rozdíl od krve prostředky ano.

A jak se má jenom majitel proti těmto móresům bránit? Co podniknout, aby nebyl svým zaměstnancům za dojnou krávu?
Má-li rozum a dostatek informací, vsadí v tomto případě na satelitní sledování vozidel. A to ze zcela jednoznačných důvodů.

Tento systém, tedy RMC, mu ohlídá bez problémů vše, co se techniky a zaměstnanců týká a co si takový majitel či jiný nadřízený umane. A pomocí právě GPS se postará o to, aby to případní syčáci z řad personálu měli co nejtěžší. Samozřejmě nikoliv co se týká pracovních či životních podmínek, ale co se týká možných leváren.

stroj

Tento systém dokáže hravě ohlídat, kde se právě všechna firemní vozidla nacházejí, ovšem také to, zda tato jedou po optimálních trasách, což zvyšuje jejich efektivitu a snižuje náklady. Zjišťuje i to, zda není ta která technika používána v rozporu se zadanými úkoly, zda se zaměstnanci obsluhující tuto neflinkají a pracují tím nejefektivnějším možným způsobem. A ještě dlouho by se dalo pokračovat ve výčtu toho, co tento systém všechno umí.
Ale hlavní je to, že majiteli ohlídá vše, co je třeba. A co by jinak bylo prakticky neuhlídatelné.