Svoboda

Dost lidí si řekne, že chtějí udělat ve svém pracovním životě změnu, takže odejdou ze zaměstnání a začnou být OSVČ. Musíme si však dát pozor, protože bychom mohli rychle přijít na buben a rázem proděláme dost peněz, a ještě k tomu může být složité vrátit se do zaměstnání. Proto bychom měli mít vše promyšlené a ověřené, že naše výdělečná činnost bude fungovat. Proto lidé začnou dělat danou výdělečnou činnost spíše na zkoušku a když zjistí, že jim daří, tak odejdou ze zaměstnání a pracují na ní naplno, což je jedna z možných variant přechodu.

podnikání z domova

Jako živnostník je práce o dost odlišná, protože jsme svým pánem, ale máme zase dost jiných starostí. Lákavá je pro mnohé vidina vysokých výdělků, protože jako zaměstnance máme dané určité rozmezí, ovšem podnikatel, když se mu daří, tak může vydělávat mnohem více. Odvody pojištění bývají nižší, ale je tu mnohem vyšší riziko, že třeba zkrachujeme či příjmy půjdou rapidně dolů.

Sídlo podnikání

Jako podnikatel musíme být samozřejmě zapsaný jako OSVČ, přičemž jednou z povinných kolonek je sídlo. To je hodně důležitá informace, protože je to adresa pro korespondenci a podobně. Hodně lidí však nepotřebuje kupovat či pronajímat určité prostory, a proto se dá šikovně vyřešit přes virtuální sídlo pro OSVČ. Tato společnost splňuje všechny povinnosti dané zákonem, takže je to naprosto legální služba. Záleží, jakou variantu a na jak dlouhou dobu si zvolíte, ovšem počítejte s cenou v řádech stovek.

práce u počítače

Zároveň nám jsou poskytovány služby jako vyzvedávání korespondence, přičemž při příchodu nějaké zásilky nám přijde upozornění a poštu si následně můžeme v klidu vyzvednout. Jedná se o reálnou budovu, kde navíc poskytují kancelářské prostory, které můžeme využívat. Máme zde přístup k Wi-Fi, přičemž internetové připojení je dnes skutečně potřeba a hodí se i pro běžné potřeby jako je vyřizování emailů.