Člověka existujícího dnes bez finančního zajištění už si snad ani nelze představit. A pokud se pokusíme si ho představit, pak nám vyjde obrázek nějakého zoufalého nezaopatřeného bezdomovce, žijícího na ulici a živícího se zbytky, o které už nikdo jiný, movitější, nemá zájem. A určitě se shodneme na tom, že do role někoho takového bychom se určitě dostat nechtěli.

A tak zkrátka potřebujeme peníze. A potřebujeme jich dost, tolik, abychom jimi mohli zaplatit všechno, bez čeho se nedokážeme obejít.

americké dolary

Ovšem nikdo z nás nemůže doufat v to, že mu peníze přistanou na účtu jenom tak. Peníze jsou příliš vzácné na to, aby se rozdávaly komukoliv na potkání, a tak je zkrátka nejednou v dostatečném množství nemáme. A když je nemáme, musíme vymyslet způsob, jak se k nim dostat.

A když si je nevyděláme a nemůžeme využít ani nějaké ty své úspory? Pak už obvykle zbývá jenom jediné řešení. Jímž je samozřejmě půjčka. Scházející peníze můžeme teoreticky dostat od nějaké finanční instituce s tím, že je využijeme ve svůj prospěch a pak je podle dohody zase splatíme. Ale ani zde je nedostaneme jenom tak, i tady musíme prokázat aspoň to, že je budeme schopni vrátit.

peníze americké

A tak se u většiny půjček požaduje prokázání dost vysokých příjmů žadatele, samozřejmostí tu bývají čisté registry dlužníků. Ale co ti, kteří nedokážou zmíněným kritériím vyhovět?

Pro ty, kdo nejsou nijak mimořádně bonitní, je tu aspoň hypotéka bez dokládání příjmů od nebankovní společnosti. U té se naštěstí zase až tak vysoké kvality žadatelů prokazovat nemusí, tady stačí i jenom to, když žadatel dokáže prokazatelně splácet a po dobu splácení toto zaručí zástavou své nemovitosti.

A proto jsou právě podobné hypotéky žádané jak spotřebiteli, tak i soukromými podnikateli a firmami. Protože se tady jenom zastaví nemovitost a klidně hned se ví, zda a kolik peněz tu zájemce dostane a za jakých podmínek.