Topenářský systém

Okruh s vodou

V našich podmínkách bývá v zimě klidně dost stupňů pod nulou, což znamená, že v zimě musíme své domovy vytápět, aby nám bylo příjemně a zbytečně jsme se neklapali kosou. Asi nejsnadnější zařizování je v panelových domech, protože my sami nemáme kotel, který by nám prostory vytápěl, takže stačí být napojený na veřejnou síť či kotel celého panelového domu. V rodinných domech je to složitější, protože zde se musí každý postarat o vytápění sám.

hoření dřeva

Co se týče kotlů, tak se zdražováním plynu jsou dost využívané na tuhá paliva, ale musíme pamatovat na emisní normy. Dnešní moderní kotle je splňují a mají dobrou účinnost, aby ze spáleného materiálu bylo co nejvíce tepla. Nejčastěji se využívá okruh s vodou, kdy teplá putuje do radiátoru a studená z něj zpátky do kotle. Pro podporu tohoto okruhu bývají zapojená i čerpadla, aby cirkulace probíhala plynule a studená voda se nám zase prohřála a šla do systému zase teplá.

Čištění systému

Radiátory a všechny prvky v sítí topení musí být dobře těsné a správně namontované, aby nám nikde voda neunikala, protože je pod určitým tlakem. Abyste měli zajištěnou správnou funkčnost, tak jsou tu profesionální instalatéři. Ti vědí, co a jak se dělá, takže díky nim budete moci topit bez problémů. Jestliže jste někdy vypouštěli vodu ze starých radiátorů, nebo jste ji viděli, tak jistě víte, že většinou bývá černá.

nastavení teploty

Jsou tu totiž různé usazeniny a kal, takže radiátory a celý systém si zajistí po letech provozu péči. Tu můžeme zajistit díky službě čištění topení Kanalizace-instalateri, které se provádí speciálním proplachovacím kompresorem, aby bylo zajištěno skvělého výsledku. Stoj žene do systému vodu s vhodnou čistící chemií pod tlakem 2 bary, takže o účinku nemůže být pochyb. Po takovém čištění může účinnost topení stoupnout až o 20 %, což rozhodně není k zahození a můžeme tak ušetřit na vytápění dost peněz.