Poznejte Šumava na vlastní pěst

Cestovní kanceláře dnes zažívají útlum v důsledku koronavirové epidemie, ale to se nemusí týkat zrovna vás. Stále více zájemců se snaží vypomáhat vlastním způsobem a trávit dovolenou mimo zalidněné oblasti, jako jsou historická centra měst, honosné hotely a přeplněné pláže.

Máme pro vás tip, jak si užít báječné letní putování v České republice, kde o zážitky nebude nouze. Zkuste se vypravit na Šumavu, a třeba s partou v jedné větší dodávce. Vyplatí se vzít s sebou nebo zajistit alespoň zapůjčení jízdních kol, můžete totiž pobyt koncipovat poměrně svérázně:

jezero na Šumavě

Cyklistické okruhy – vozidlo z půjčovny dodávek Praha 5 bude sloužit jako doprovodný a zásobovací vůz – jestliže budete v partě lidí pobývat daleko od civilizace, budete tak mít pocit stálého bezpečí a dobrého spojení k nejbližší obci či městu a k obchodu. Chcete-li poznat krásy tohoto rozlehlého hraničního pohoří (a je opravdu se na co dívat), měli byste nocovat každý den jinde a využít jízdní kola ke krátkým výletům.

První den můžete zakotvit v Železné Rudě a na kolech se projet na Špičák, vyvézt se na Pancíř, podívat se na Čertovo a Černé jezero.

Druhý den se posunete na Kvildu a z některého penzionu vyrazíte na Antýgl, Filipovu Huť, Srní a přes Rejštejn zpět. Prohlédnete si malebné říční koryto řeky Vydry a Křemelné, jejichž soutokem vzniká řeka Otava.

Třetí den byste mohli věnovat řece Vltavě, ubytujete se v Horní Vltavici a na kolech vyrazíte na Borová Lada a pak opačným směrem na Lenoru.

Čtvrtý den doporučujeme Kubovu Huť a rozhlednu Boubín s Boubínským pralesem.

přehrada Lipno

Pátý den byste se mohli posunout do Nové Pece a projet se s autem a na kolech podél nádrže Lipno.

Šestý den se vyplatí projít se pěšky nebo jet na kolech z Loučovic do Vyššího Brodu podél Čertových proudů, ve Vyšším Brodě se ubytovat v kempu, a pokud plánujete delší dovolenou, lze ji prodloužit o vodácké putování po Vltavě až do Českých Budějovic.