Chcete neobvyklý typ bazénu? Přemýšlíte nad něčím zajímavým a výjimečným? Nemáte rádi chlorovanou vodu, a přesto byste chtěli mít doma bazén plný zářivě čisté vody? V posledních letech je poměrně rozšířený typ udržování kvality vody pomocí solí do bazénů.
bazénu hotelu.jpg

Od základní chemie se pomalu ale jistě ustupuje a přichází na řadu velký boom právě salinizačních jednotek. Možná vám bude připadat divné, že obyčejná sůl může být použita místo kvalitní chemie, ale tato sůl není až tak obyčejná, je spíše neobyčejná, protože i sůl do bazénů se prodává ve velmi vysoké kvalitě. Navíc neškodí zdraví, je pro pokožku plavců daleko příznivější a má i léčivé účinky. Kvalitu vody vám zajistí stejně dobře, jako je tomu v případě používané chemie. A ještě jeden plus, voní daleko lépe, než když čicháte chlor a chemické látky z běžně používané chemie.
krytý plavecký bazén.jpg

Salinizační jednotka

Salinizační jednotka přetváří sůl. V podstatě jde o zařízení, které je poměrně malé. V něm probíhá elektrolýza slané bazénové vody za vzniku aktivního chloru. Toto zařízení má mnoho výhod. Největší je ta, že při procesu nevznikají žádné negativní látky. Celý proces je velice šetrný a to nejenom k přírodě, ale také k našemu zdraví.

Použití soli

Do bazénu se sůl aplikuje hned před koupací sezónou. Můžete ji tam dát, jakmile budete mít bazén napuštěný před koupací sezónou. Během dalších měsíců budete sůl doplňovat podle potřeby. To může záviset na mnohých faktorech, zejména na objemu dopuštěné vody, například kvůli filtraci.

Optimální množství soli do bazénu odpovídá dávce přibližně 5 kg na 1000 l bazénové vody, tedy koncentraci 5 g/l (při percentuelním vyjádření odpovídá 0,5 %).

Při výběru soli se zaměřujte na kvalitní produkty. Musí jít o čistý chlorid sodný bez přidaných látek. Nejlepší je taková sůl, která má potravinářskou kvalitu. I když jde o potravinářskou kvalitu, v žádném případě nedoporučujeme do bazénu dávat obyčejnou sůl, kterou máte v kuchyni. Ta je trochu jiným způsobem přizpůsobená a proto by vám voda v bazénu mohla zežloutnout nebo by měla hnědé zabarvení, což je opravdu nežádoucí.