Lidé dělají při zařizování svých domovů řadu základních chyb, kterým se lze vyhnout s trochou přemýšlení a pomocí pár dobrých rad od specialistů. Bytový architekt vám poradí, jak zařídit každou místnost, a to se vším všudy. Poradí s výběrem a umístěním nábytku, ale také s dekoracemi a barvami. Pokud si nejste jistí, vždy se obraťte na zkušeného odborníka v oboru.

Ložnice luxusní interiér

Nejčastější chyby v ložnici

Navrhnout ložnici nebývá tak složité, ale i zde můžete udělat pár zásadních pochybení. Číslem jedna je rozhodně špatně umístěná postel. V největším a hlavním kusem nábytku musíte zacházet opatrně. Neměla by se nacházet volně v prostoru, pod oknem, ani naproti dveřím. Pokud ji tam dáte, bude se vám zaručeně špatně usínat.

A špatné usínání trápí také jedince, kteří mají v ložnici umístěné zrcadlo, a to i v případě, že je schované ve skříni. Nevhodně zvolená velikost šatní skříně a dalších úložných prostor je také velký problém. Na první pohled je to drobnost, ale záclony, závěsy a koberce jsou důležité pro regulaci světla, akustiku pokoje a samozřejmě jejich přítomnost pozitivně ovlivňuje atmosféru celé ložnice.

Dětský pokoj chlapci

Dětský pokoj je vždy oříšek

Dětský pokoj je téma sám o sobě. Zařídit ho tak, aby byl naprosto ideální, je velice těžké. Jedná se o velmi multifunkční prostor, který slouží jako ložnice, pracovna i herna zároveň. Vytvořte proto jednotlivé zóny. Vyhněte se tomu, že bude veselý a barevný, ale přitom nebude odrážet osobnost vašeho dítěte. Přece jen je to jeho pokoj a on či ona by se tam měli cítit nejlépe.

Počítejte s tím, že se váš drobeček časem mění a s ním i jeho vkus. Vybavení se tak za domu, kdy u vás bude žít, změní asi pětkrát. Obecně se doporučuje pořídit větší kusy nábytku tak neutrální, jak to jen jde. Dekorace a obrázky můžete časem snadno a poměrně levně vyměnit. U skříní a postele to bude mnohem těžší a finančně náročnější.