Na venkovní podlahu terasy můžete použít různé materiály. Asi nejklasičtější je však podlaha ze dřevěných podlahových prken. Můžete zvolit prkna z exotických dřevin. Jsou krásná a velice odolná. Nejsou až tak náročná na údržbu, nic méně bez patřičné pozornosti se jejich životnost může velice zásadně zkrátit.

Venkovní chodník ze dřeva

Vhodnější se nám jeví dřeviny evropské. Nejpopulárnější je především dřevo ze Sibiřského modřínu. Je měkké, dobře a snadno opracovatelné. Pokud Sibiřskému modřínu budete věnovat patřičnou pozornost a budete ho pravidelně napouštět olejem, bude jeho životnost srovnatelná s exotickými dřevinami.

Před montáží konstrukce dřevěné podlahy věnujte pozornost jeho přípravě. Dokonalé ošetření a napuštění zaslouží hlavně ty strany prken, které zůstanou po montáži podlahy, už natrvalo naším očím skryty. Opravdu poctivě je několikanásobně namořte a napusťte olejem. Nezapomeňte napustit i řezné plochy, a případně i vyvrtané díry pro kabeláže, které ale nejdříve obroušením zbavíte různých otřepů. Ty by na sebe vázaly zanedlouho vlhkost a ta by se vzlínáním dostávala dál a dál do hmoty dřeva.

Vůbec se vyplatí věnovat čas i energii ochraně dřeva i v místech spojů. A to nejen tam, kde se podlaha váže třeba ke stěnám domu. Je nutné ošetřovat i případné pera a především drážky do celé její hloubky a po celé délce prken.

Ošetřená podlaha

Dobře ošetřovaná podlaha na venkovní terase Gardina.cz se vám odvděčí dlouholetou trvanlivostí. Bude sloužit k vaší naprosté spokojenosti. A nezapomeňte ještě na jednu skutečnost. Ošetřením dřevěných prken na podlaze terasy je nechráníte pouze před povětrnostními vlivy. Ošetřená a dobře napuštěná prkna, jsou rovněž chráněná před znečištěním. Nejde o prach, nebo třeba hlínu. Jde především o tekuté záležitosti, které se při užívání terasy čas od času na podlahu dostanou. Z neošetřených prken flek od kávy, nebo kečupu dostanete pouze vybroušením. A tím zničíte celistvost vzhledu terasy.