Typů obalů na mobilní telefony existuje poměrně mnoho a liší se celou řadou vlastností. Mezi nimi se objevují i velice rozšířená a oblíbená řešení, připomínající kapesní diář. Diáře nachází uplatnění ve společnosti i dnes, v době, kdy máme diáře k dispozici i v mobilu v elektronické podobě, jde totiž o to, že přece jen je záznam na papíře nesmazatelný, a pokud diář neztratíte, žádná data se z něj nikam nevytratí.

Kapesní diáře nám svým způsobem navozují tak trochu i retro styl, a můžeme si jej připomenout i tzv. flipovým pouzdrem, zhotoveným z polyuretanu, s obchodním názvem „eko-kůže“. Jaké vlastnosti mají tato pouzdra na mobil?

dívka s mobilem

Dobře vypadají – obal na mobil z eko-kůže patří k nejhezčím ve své kategorii, máte možnost si vybrat z více barev a telefon vám pak bude připomínat spíše malou knížku, nežli chladný elektronický přístroj.

Jsou barevná – barvy obalů na mobil Samsung Módní mobil jsou pastelové a skutečně krásné, mohou přinášet radost dětem i dospělým. Telefon tak můžete obléknout do zajímavého vzezření, které ladí s vaším oděvem. Flipové obaly nejsou drahé a lze si je pořídit ve více kusech v různých barvách, a tím pádem je střídat podle příležitosti a barvy vašeho oblečení. Mobil si pak můžete bez obav brát např. na pracovní pohovor, na schůzku s přáteli, na soukromou oslavu, svatbu nebo maturitní ples.

žena s telefonem v ruce

Jsou příjemná na dotek – eko-kůže je velmi příjemná na dotek, nelepí se na dlaně, neprokluzuje v nich a nemáte pocit, že byste drželi v ruce nějakou plastovou (gumovou) hračku.

Jsou prodyšná – tato vlastnost je pro obaly na mobily klíčová, protože brání srážení vody uvnitř obalu, která se tu vyskytuje při vyšší vlhkosti vzduchu. Pokud by obaly nebyly prodyšné, mohla by se voda dostat dovnitř telefonu a poškodit jeho citlivé elektronické součástky. Prodyšnosti eko-kůže se využívá i u jiných výrobků, např. u dámských letních sandálů.