V každé domácnosti určitě nalezneme malé šití jako nepostradatelný základ pro situace, kdy objevíme utržený knoflík nebo malou dírku. Někde jsou dokonce hospodyňky natolik zběhlé, že něco ušít či přešít nepadnoucí kus oděvu, je pro ně běžnou činností, a tehdy se bez šití neobejdou už vůbec. I krabička se šitím má svých několik základních kousků, ale asi se shodneme, že bez kvalitních nití by se doopravdy neobešla. Pokud tedy zrovna hledáte nitě nové nebo potřebujete doplnit tu, která Vám již dochází, podívejte se zde, na tyto stránky.

nit bílá

V bohaté a nepřeberné nabídce tu naleznete nitě různých barev a sil, které využijete nejen pro šití ruční, ale i pro to strojové. Jsou vyrobeny z polyesteru, proto na nich můžete ocenit vlastnosti jako větší pevnost a lepší barevnost než u nití bavlněných. A navíc ničemu nevadí, když je použijete i na oblečení z bavlny, směsi, lnu nebo hedvábí. Najdete zde také sady s několika barvami, takže se nemusíte zabývat zdlouhavým vybíráním, ale dostanete to, co potřebujete již namícháno v barvách, které se navzájem doplňují. Vždy ale není jednoduché vybrat ten správný druh nitě pro daný účel. Existuje například stehovka. Klasická nit určená pro sešívání či šití v ruce nebo na stroji, často jsou to právě ty výše zmíněné polyesterové.

nitě barevné

Bavlněné nitě se často využívají u výrobků, které dále ještě budou barvit, aby se sjednotila barva nitě a oděvu. Někdy také potřebujete sešít kusy tak, aby to nebylo na první pohled patrné nebo přišít ozdobu jako třeba korálky. K tomu jsou určeny neviditelné nylonové nitě. Zvláštním typem je také nit kovová, která slouží obvykle pro ozdobné vyšívání. Proto se nejvíce vyrábí ve stříbrné a zlaté barvě. U ní je ale potřeba dávat pozor při žehlení, tyto nitě se teplem ničí. Dalším typem jsou nitě elastické, které se využívají u rukávů, stojáčků nebo všude tam, kde chceme zajistit stálost tvaru a ochranu před vytaháním. Mnohé druhy naleznete právě zde a je jen na Vás, kterou z nití využijete.