Křišťál a jiné polodrahokamy
Pokud začneme pátrat po vlastnostech polodrahokamů, zjistíme, že každý z nich se dá použít různým způsobem. Může ovlivnit zdravotní stav jedince, psychické rozpoložení, ochraňovat před negativní energií a spoustu jiného. V tomto článku si povíme něco málo právě o křišťálu.orgonitové pyramidy
Křišťál je vlastně nejrozšířenější odrůdou křemene a je to docela obyčejný nerost, který se hojně vyskytuje v přírodě. Slovo obyčejný ale platí jen co do výskytu. Křemen má mnoho pozitivních vlastností a pokud jej umístíte do svého obydlí, bude pro vás rád a ochotně pracovat. Křišťál se používá na ochranu před negativní energií, nebo pro vyčištění prostoru. Dokáže do sebe vtahovat například elektro smog a jiné neviditelné energie, které nejsou prospěšné. Takový křišťál je zapotřebí jednou za čas umýt pod tekoucí vodou a nechat nabít nejlépe na přímém slunci.
Orgonit
Orgonit je zjednodušeně řečeno předmět, který k sobě přitahuje negativní energie a přeměňuje ji na pozitivní. Nejčastěji mívá tvar pyramidy nebo lichoběžníku. Tyto předměty jsou vyrobeny z organických a anorganických prvků. Nejčastěji z pryskyřice a například kovových pilin. Pro umocnění funkčnosti orgonitu do něj bývá také často umístěn křišťál. V praxi to potom vypadá tak, že do pryskyřice jsou zalité výše zmiňované prvky a tato je tvarována například jako pyramida.
Mandaly
V poslední době je vytváření a používání mandal stále oblíbenější. Můžete je hojně zakoupit v různých provedeních, sami si je například namalovat, nebo si dokonce nechat vytvořit mandalu na míru. Mandala je obrazec, který symbolizuje vesmír, jako kruh. Používá se při různých rituálech, meditacích, ale má také moc, ovlivnit pozitivně energii tam, kde se nachází. Mandaly jsou tvořeny geometrickými tvary a obrazci a většinou barevně sladěné. Právě zvolené barvy a obrazce mandaly udávají její použití a vliv na určitou situaci v našem životě.křišťál, kámen, polodrahokam
Všechny výše zmíněné předměty mají veskrze pozitivní vliv na nás, ale i na naše domovy. Dnes je snadno seženete a můžete se tak radovat z jejich rozličného provedení i funkčnosti. Nejen že vám udělají váš domov krásnějším, ale také posílí pozitivní energii. Proč to tedy nevyzkoušet.