Rukávy u bundy – také se vám občas stává, že si pořídíte větrovku, jarní či zimní bundu, a rukávy mají zapínání pouze na patentku nebo na gumu? Ani jedno řešení není zrovna optimální, protože guma může škrtit nebo naopak být volná, kudy „profukuje“ studený vzduch zvenčí, a patentky či knoflíky jsou velmi nepřesné a rukávy mohou sjíždět pod zápěstí, kde pochopitelně překáží. Pokud ovšem tato řešení nahradíte suchým zipem, upnete si rukávy naprosto přesně, jak potřebujete.

pásek na suchý zip

Kalhoty v pase – velmi podobné je to s kalhotami či tepláky, které potřebujete přesně upnout v pase. Žádný opasek není tak přesný, jako suchý zip, který zároveň neškrtí a je také velmi lehký, takže o jeho existenci v pase „téměř“ nevíte. Tímto způsobem lze upravit klasické kalhoty i sportovní nebo domácí tepláky, krátké kalhoty, tříčtvrťáky atp.

obuv se suchým zipem

Kabely pod stolem – udělat někdy pořádek v elektrických kabelech pod stolem je problém. Zejména, pokud nemáte vhodné stahovací pásky. Zapomeňte ovšem na ty plastové na jedno použití, které škrtí a mohou přívodní šňůry i prodřít nebo nebezpečně skřípnout. Pásek na suchý zip je naopak měkký a žádný kablík, ani ty nejtenčí kabely, nepoškodí.

Obrázky na zeď – zavěšování obrázků na zeď je zejména v panelovém bytě problém. Betonové stěny jsou natolik tvrdé, že se v nich snadno zohýbají hřebíky, a pokud nemáte speciální kalený kus, tak zřejmě neuspějete. Problematické je i vrtání do betonu příklepovou vrtačkou a každý na to také nemá patřičně vybavený svalový fond. Se suchým zipem to bude jednodušší, protože tam stačí pásek přilepit na zeď (s oškrábanou malbou) chemoprénovým lepidlem a protikus umístit na zavěšovaný předmět.

Pevnost suchého zipu u plovacích vest – vodáci, kteří využívají plovací vesty, by je měli zapínat na suchý zip, protože tomu nevadí voda, zatímco tkaničky se pod vodou prakticky nedají rozvázat.